Hullabaloo - Podpořte projekt a 2D animaci

4. září 2014 v 18:13 | Bára |  Ostatní
Začala bych zmínkou, že jsem fanynka steampunku. Nepatřím sice mezi fanoušky, kteří si vyráběji a nakupují doplňky či obleční, nicméně steampunk přesto obdivuji. Proto mě nadchlo zjištění, že se chystá 2D animovaný film, který nese název Hullabaloo. O co se jedná?


Vlastně vše, co by jste potřebovali vědět, najdete na webových strákách nebo na indiegogo (níže naleznete odkazy), já vám však nejdůležitější údaje přeložím a shrnu.
O co jde?
Hullabaloo je v ruce malovaný steampunk film, jehož posláním je zachovat umírající 2D animaci. Chce dokázat světu, že 2D animované filmy mají stálevelké množství příznivců, a zaslouží si pozornost a investici.
Příběh
Hullabaloo je příběh o mladé vědkyni jménem Veronica Darling, která se vrácí domů z elitní školy, jen aby zjistila, že její otec, vynálezce Jonathan, bezestopy zmizel. V zábavním parku, kde její otec zkoušel své vynálezy, se Veronica seznámí s další vynálezkyní Jules, která začne Veronice s pátráním po jejím otci pomáhat. Společně zjistí, že byl unesen tajemnou skupinou vlivných osob, kteří chtějí jeho vynálezy využít pro nečisté účely. Veronica tedy přijímá tajnou identitu "Hullabaloo", aby zachránila svého otce...
Tým se skládá z velkého množství profesionálů, z nichž se hodně podílelo na známých filmech jako Tarzan, Princezna a žabák, Lví král, Malá mořská víla, Není král jako král, Malá mořská víla...Jednu z postav namlouvá i steampunkovou komunitou uznávaný autor G.D.Falksen, jinou namlouvá Yuri Lowenthal, jež můžete znát třba z Naruta, Assassin's Creed II či BioShock Infinite. A takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Nicméně nebudu vyjmenovávat všechny, seznam naleznete na výše zmíněných stránkách
Hlavní postavou týmu je James Lopez, bývalý Disney animátor, který se animaci věnuje již pětadvacet let.


Co si o tom myslím já? Abych byla upřímná, vůbec jsem nevěděla, že 2D animace je na tom bledě. Nicméně nevím, jestli projekt Hullabaloo upoutá tolik pozornosti, aby ji zachránil. Je to však v tomto ohledu krok dopředu, a vzhledem k tomu, kolik lidí zatím na projekt přispělo, myslím, že některým lidem otevřel oči, co se animací týká, a může inspirovat další a další. Ale hlavní důvod, proč mě teto projekt nadchl, je ten, že steampunkový animovaný film zní prostě skvěle!
A teď to hlavní - žádám vás, abyste projektu věnovali alespoň kapku zájmu, a nějakým způsobem ho podpořili. Protože na serveru "Indiegogo" se vybírají peníze ne realizaci projektu. Už se dosáhlo cíle (úctihodných 80,000 amerických dolarů) nicméně to stačí jen na první epizodu. Na další dvě a hudbu zahranou orchestrem by se muselo vybrat dalších 145,000 amerických dolarů...takže jestli vás tento projekt zaujal, můžete přispět! Minimální dar je jeden americký dolar (cca 20 Kč), když přispějete víc, můžete dostat dárky, bonusy a tak dále, třeba online promítání filmu, knížku nákresů atd. Jestli by vás však zaujala nějaká z těch luxusějších věciček, možná budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. To už je na vás...

Proč podpořit Hullabaloo?
  1. Pomůžete 2D animaci
  2. Můžete se těšit na steampunkový ručně malovaný film
  3. Při vyšším příspěvku můžete dostat dárky
  4. Budete ze sebe mít dobrý pocit :)
Bližší informace naleznete zde:

Do přispívání vás však samozřejmě nenutím! Velmi by pomohlo, kdyby jste sdíleli a rozšířili povědomí. To je vlastně hlavní důvod, proč toto píši. Jestli si to někdo přečte, tak vás prosím - sdílejte! Sdílet můžete kampaň nebo tento článek, to je jedno. Bylo by prostě fajn, kdyby o tom vědělo hodně lidí.

Děkuji za přečtení :)

Veškerá práva na obrázky a videa vlastní James Lopez Animation
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama