Sailor Moon - 1.série

27. října 2014 v 23:02 | Bára |  Recenze - Seriály
Jeden ze článků, jež na mém předchozím blogu vyšly před pěkně dlouhou dobou...

Znáte anime? Vsadím se, že ano. Existuje tolik nadšenců...ale já mezi ně nepatřím. Což o to, anime mám ráda a baví mě, ale zatím jsem viděla jen velmi málo "filmů" z tohoto prostředí. Vlastně jediné anime, ke kterému mám nějaký "vztah" je Sailor Moon. Seznámla mě s ní kamarádka, a já jsem dnes úspěšně dokoukala celou prvn sérii. No...Dovolte mi o tom napsat.


O čem Sailor Moon pojednává? Vlastními slovy byc to popsala nějak takto: Teenagerka Serena, po setkání s mluvící kočkou Lunou, zjistí, že se umí přeměnit v "Sailor Moon". V této podobě má různé kouzelné schopnosti a předměty. Za rad Luny bojuje proti příšerám z "Negaverse". Tam spřádá podlé plány zlá královna Beryl, které slouží "generálové". K Sereně se postupně přidávají další postavy Amy - Sailor Mercury, Raye - Sailor Mars, Lita - Sailor Jupiter a Mina - Sailor Venus. Těmto dívkám občas pomáhá záhadný Tuxedo Mask...


Sailor Moon jsem si oblíbila okamžitě. Vždycky jsem měla ráda seriály na způsob W.I.T.C.H., a i po tolika letech mě baví. Navíc jsem toto anime sledovala jen v angličtině, což pro mě bylo sice omezení, jelikož moje angličtina není zrovna brilantní, ale zároveň to beru jako plus, nebo jako zábavnou formu studia tohoto jazyka.
Je tu akce a humor, i pár dojemných scén. A na konci každého dílu je takzvané "Sailor Says", které bývá svým způsobem poučné.
Hlavní záporná postava - Queen Beryl - není moc originální, ale to člověku u takového seriálu nepřekvapuje. Další záporné postavy Jadeite, Neflyte, Zoisite a Malachite jsou různorodí generálové, kteří jsou nezbytnou součástí Sailor Moon. Jejich charaktery a osudy jsou zajímavé, i když spíše nedůležité. Člověk jednoho z nich nesnáší, a oblíbí si ho, až když umírá. Příšery tu jsou občas skoro hororové, prostě typická hrůzostrašná monstra.
Ovšem celá tato série mě neskutečně zklamala. Oblíbila jsem si ji, a čekala jsem na - pro mě- skvělý konec. Nedočkala jsem se. Nechci spoilerovat, což je pro mě trochu hrůza, jelikož nejsradši bych si tady vylila srdce, které je po tom - pro mě - hrůzostrašném zakončení, plné zloby na tvůrce.
Vím, že v dalších sériích se bude příběh nadále rozvíjet, ale já pokračování sérií a filmů nikdy nevěřila. Skoro vždy je mi líbí první série/film a další díly mě buď nezaujmou, nebo rovnou znechutí. Přesto se však na další sérii Sailor Moon podívám, i když nevím, jestli přežiju začátek. Jediné dvě postavy, které mě drží nad vodou, jsou kočka Luna a kocour Artemis, kteří přesně vedí, co se v miulé sérii odehrálo.
Mimochodem - já vím, že je to triviální, zápletka nic moc, dobro vždycky vyhraje atd. atd. Ale stejně jse si Sailor Moon oblíbila...těžko říci proč.


Nejlepší díl - 31. A Reluctant Princess (zde)
Pro mě je to jednoznačně nejlepší epizoda. Sereně i Darienovi se vrátí vzpomínky na Měsíční království, pro které mám slabost, a dočkáme se i smrti jedné ze záporných postav, která je sice předvídatelná a kýčovitá, ale stejně dojemná. Je to takový klíčový díl, alespoň tak to cítím.

Mimochodem - hláška "I am Sailor Moon, champion of justice! And..." mi ze začátku lezla na nervy. "Proč prostě rovnou nehodí tou tiárou, místo aby vykládala?" říkala jsem si. Nakonec mi to ale vadit přestalo. Taky jsem se divila, jak je možné, že si holky jen změní oblečení, a hned nikdo neví, kdo ve skutečnosti jsou.

Takže - na Sailor Moon mi vadilo pár věcí, ale nejvíc zakončení. Celou první sérii jsem si zamilovala, ale konec mě velmi zklamal.

Viděli jste Sailor Moon? Nečetli jste původní komiks? Co si myslíte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama